• Aralık

  13

  2019
 • 1802
 • 0
Binalar Nemden Nasıl Korunur?

Binalar Nemden Nasıl Korunur?

Nem ve rutubet sorunları her binada karşılaşılabilecek sorunlardandır. Bu nedenle binalar nemden nasıl korunur konusunda ciddi bir araştırma yapılmaktadır. Öncelikle yaşam alanlarındaki kabarmış duvarlar her insanı rahatsız edebilir. Ayrıca insanları rahatsız eden bu durumlar bazı sağlık sorunlarına da neden olabilmektedir. Günümüzde daha çok yüzeysel ürünlerle çare aranırken aynı zamanda enjeksiyon uygulamasının %100 sonuç vereceği kesinlikle dikkate alınmalıdır. Nemeson olarak profosyonel hizmet anlayışı ile çalışmaktayız

Binalarda Nem ve Rutubet Oluşumu

Rutubet ve neme karşı zamanında alınması gereken bazı tedbirler bulunmaktadır. Keşif hizmetimiz esnasında nem ölçme cihazı ile Tespit işlemleri yapılırken aynı zamanda alınacak önlemler de sizlerle paylaşılacaktır. Son zamanlarda mevsim değişikliği nedeniyle yaşam alanlarında nem ve rutubet sorunu yaşayan bireyler bazı durumlara dikkat ederek geçici de olsa bu sorunun önüne geçebilir.

Rutubet Nerelerde Görülür?

Binalar nemden nasıl korunur konusuna geçmeden önce rutubetin en çok görüldüğü alanlar sıralanmalıdır. Bu alanlar;

 • Tavan
 • Duvarlar
 • Pencereler
 • Mobilyalar
 • Kumaşlar
 • Isıtılmayan depolama alanları
 • Mutfak
 • Banyo şeklinde sıralanabilir.

Binaları Nemden Koruma Yolları

Öncelikle binalarda mutlaka yalıtım yaptırılmalıdır. Yalıtımı olmayan binalarda nem oranı her zaman yüksektir. Ayrıca sızıntı yapan çatılar da zamanla rutubet oluşumuna sebep olmakla beraber küf oluşumunu da destekler. Yine bu süreçte odaların üst köşelerinde, dış duvarların iç kısmında ve tavanda kahverengi lekelenmeler görülecektir.

Tüm bunlara ek olarak sıhhi tesisat sızıntıları da rutubet oluşumuna neden olacaktır. Haliyle binalar nemden nasıl korunur sorusuyla ilgili olarak öncelikle firmamıza başvurmanız önemlidir. Hem binaların dış cephesinde hem de yaşam alanlarında nem ve rutubetten korunmak adına mutlaka profesyonel firmalardan destek almanız gerekir.

Firmamız ‘Nemeson’ uygulamasıyla kalıcı çözümler sağlar. Mobilyalarınız başta olmak üzere yaşam alanlarındaki tüm eşyalarınız ve elbette sağlığınız için mutlaka bu uygulamadan yararlanmanız gerekir. İstanbul merkezli firmamız bölgedeki tüm nem ve rutubet sorunları için kalıcı hizmet sunmaktadır. Üstelik uygun fiyat garantisi de sunarken küf kokusuna karşı da gerekli çalışmaları yapmaktadır. Günün her saati firmamızla iletişime geçebilir ve hizmet talep edebilirsiniz.Keşif hizmeti esnasında nem testi de yapmaktayız.

Rutubet Çözüm Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Rutubet Sorununuzmu var?

Rutubet sorunu yaşanan her yüzeyi profesyonel kadromuz, Türkiyede 10 yıl garantili tek uygulama ile Rutubet, Nem ve Küf sorununuz hemen çözelim , İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Tırakya ve tüm Ege bölgesine hizmet vermekteyiz. Rutubet Çözüm Uygulamarı hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeter

© Telif hakkı 2019 Nemeson Gizlilik Politikası Tasarım TUF Host