• Eylül

    14

    2019
  • 1431
  • 0
Rutubet kokusundan kurtulmanın yolları

Rutubet kokusundan kurtulmanın yolları

Rutubet her evde olabilir nemin biriktiği yerlerde eşyalar ile kıyafetlere siner kurtulması zor bir hale gelir. genellikle evlerin kuzey kısmına bakan duvarlarda olabilir, soğuk odalarda ve zemin katlarda görülür.

Evinizi havalandırın

Nemi önlemek için yaz aylarında camları açık bırakın. Havalandırmayı kışın da yapmak gerekir. Nemli havanın temiz hava ile değişmesi gerekir.

Evlerde rutubet neden olur ?

Eğer giriş katlarda ikamet ediliyorsa bu katlarda doğal olarak rutubet oluşacaktır. Ancak bu katlarda oluşan rutubet ve rutubet kokusu, uygun izolasyon veya özel uygulamalar ile giderilebilmektedir.

Evlerin kuzey yönüne bakan odaları diğer odalara nazaran nemlidir. Bu noktada yapılması gereken banyo ve yemek buharının ulaşmasını engellemektir. Kış aylarında hava nemli bile olsa, odalar ve dışarı arasındaki ısı farkından dolayı odadaki hava hızla dışarı çıkmaktadır. Bu ise hem nemi hem de kokuyu azaltacaktır.

Mutfaklarda aspiratör olması rutubet oluşumunu engeller.

Duvarlar rutubet yapmaya başladığında boyalarda sökülmeye başlar. Bu durumda dökülen alanlar kazınmalı ve strafor yapıştırma harçları kullanılmalıdır.

Evde bitki veya akvaryum varsa bunlar da evi nemlendirir.

Kedi kumu çok iyi bir çözümdür. Nemi çekme kapasitesi yüksek olduğundan oldukça işe yarar.

Ev içinde çamaşır kurutmak nemi arttırır.

Kışın, kalorifer peteklerinin önü açık kalmalıdır. Bu sayede evin içinde oluşan nem azalır.

Banyo yaptıktan sonra, banyoyu ıslak bırakmamak.

Vantilatör çok iyi bir hava ve nem dağıtıcıdır. Nemli odalarda vantilatör çalıştırılırsa nem daha çabuk dağılır.

Rutubet kokan kumaş eşyalar için bu eşyalar büyükçe leğen gibi bir kap içine alınır ve içerisine yarım çay bardağı karbonat eklenip yıkanırsa nem kokusu ortadan kalkar.

Yüzeyler, sirke ruhu ve su karışımı ile silinirse rutubet kokusu azalacaktır.

Piyasada satılan nem alma cihazlarını kullanarak evde bulunan fazla nemi alabilirsiniz. Böylece rutubetin asıl nedeni olan fazla nem evden uzaklaşacak, evdeki rutubet kokusu azalacaktır.

Rutubet kokusunu gidermek için evinizdeki bitkileri bir süre evden uzaklaştırın. Bitkiler evdeki nemi yükselteceğinden rutubet kokusunu arttıracaktır.

Ayrıca çamaşır suyunu camsilin içine dökecek duvarlara sıkabilirsiniz. Bunu yaparken çamaşır suyunun ağartamayacağı yerlere sıkmalısınız. Suyun içine bir miktar toz deterjan atarak bu suyla rutubetli yerleri silebilirsiniz.

Rutubet Çözüm Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Rutubet Sorununuzmu var?

Rutubet sorunu yaşanan her yüzeyi profesyonel kadromuz, Türkiyede 10 yıl garantili tek uygulama ile Rutubet, Nem ve Küf sorununuz hemen çözelim , İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Tırakya ve tüm Ege bölgesine hizmet vermekteyiz. Rutubet Çözüm Uygulamarı hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeter

© Telif hakkı 2019 Nemeson Gizlilik Politikası Tasarım TUF Host