• Eylül

    18

    2019
  • 1661
  • 0
Rutubet Neden Olur?

Rutubet Neden Olur?

Evlerde, iş yerlerinde ve daha pek çok alanda oluşabilen rutubetin bazı faktörlerden kaynaklı olarak sağlık problemlerine yol açtığı bilinmektedir. Bu yüzden rutubet neden olur sorusuyla ilgili kapsamlı bilgilere ulaşmalı ve dikkat edilmesi gerekenler bilinmelidir. Bununla birlikte evlerde eşyaların çürümesine neden olan rutubet, insanlarda romatizmal hastalıklara davetiye çıkarmaktadır. Son olarak yaşam alanlarında olması gereken nem oranı yüzde 40 ile yüzde 50 arasındadır.

Rutubet nasıl başlar
rutubet nasıl başlıyor ve yayılıyor

Rutubet Oluşma Nedenleri

Bitki, insan ya da hayvanların terlemesinden veya nefes alıp vermesinden kaynaklanan rutubet, çamaşır yıkama, yemek yapma ya da duş gibi aktivelerden kaynaklı da oluşabilmektedir. Ayrıca evin yeteri kadar yalıtılmamış olması da rutubet neden olur araştırmasının en kapsamlı yanıtıdır.

Yaşam alanı dışında gerçekleşen soğuk ya da yağmur gibi durumlarda, suyu çekebilen duvarlar, evdeki sıcaklıkla birleşerek rutubet oluşumuna katkı sağlar. Ayrıca tercih edilen ısıtma kaynaklarının yaşam alanında oluşturduğu ısı farklılıkları da rutubetin oluşma sebepleri arasındadır.

Pencereden başlayan rutubet örneği

Rutubet Oluşumunda Pencere Faktörü

Pencereler monte edilirken hatalı bir uygulamaya başvurulmuşsa ve dolgu malzemesi ile silikonlama gibi işlemler başarılı bir şekilde gerçekleşmemişse, duvarla pencere arasında boşluk kalacaktır. Bu durumda camlar suyu ve soğuk havayı rahatlıkla sızdıracaktır. Fakat iyi bir yalıtımdan geçen pencereler, yaşam alanındaki nemin dışarı atılmasını sağlayabilir. Haliyle evlerin belirli aralıklarla havalandırılması ve içerideki nemin dışarı atılması sağlanmalıdır.

Yine bu konuda pencerelerin soğumasını engellemek adına pencere altlarında yer alan peteklerin üst kısmı kapatılmamalıdır. Bu durum pencerelerin ısınmasını engellediği için rutubet oluşumuna davetiye çıkaracaktır.

Rutubetli Alanı Giderirken Uygulamamız
Rutubetli alanı rutubetten arındırırkenki görüntüsü

Rutubet için En İyi Çözüm Hangisi?

Rutubet için en iyi çözüm kesinlikle evin dış cephesine izolasyon yapılmasıdır. Yani duvarlar suyu ve soğuk havayı geçirmeyecek şekilde yalıtılmalı ve daha uzun vadeli kullanımlar gerçekleştirilmelidir.

Rutubet neden olur konusunda sunduğumuz bu bilgilere ek olarak firmamızla mutlaka iletişime geçmenizi öneriyoruz. En kaliteli ve kalıcı rutubet çözüm uygulamaları sunan firmamız minimum 10 yıl garantili çalışmalarına devam etmektedir. Nemeson olarak günümüz standartlarına uygun bir şekilde Türkiye’nin her bölgesinde çözüm uyguladığımız projeleri kontrol edebilir ve hızlı bir hizmet almak için bizi arayabilirsiniz.

Rutubet Çözüm Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Rutubet Sorununuzmu var?

Rutubet sorunu yaşanan her yüzeyi profesyonel kadromuz, Türkiyede 10 yıl garantili tek uygulama ile Rutubet, Nem ve Küf sorununuz hemen çözelim , İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Tırakya ve tüm Ege bölgesine hizmet vermekteyiz. Rutubet Çözüm Uygulamarı hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeter

© Telif hakkı 2019 Nemeson Gizlilik Politikası Tasarım TUF Host