• Eylül

  22

  2019
 • 3116
 • 0
Sirkeyle Rutubet Temizlenir mi?

Sirkeyle Rutubet Temizlenir mi?

Sirke kullanımıyla ilgili birçok bilginin onlarca platformda yer aldığı görülmektedir. Elbette sirkenin temizlik uygulamaları bakımından önemli bir yere sahip olduğu unutulmamalıdır. Bu yüzden sirkeyle rutubet temizlenir mi sorusuna verilecek yanıtlardan önce sirkenin genel temizliğe nasıl katkıda bulunduğunu paylaşıyor olacağız.Şunuda belirtmekte fayda var sirke temizler ancak tekrar oluşmasını engelemez

Sirkenin Temizlik Sürecine Katkısı

Öncelikle sirke, halı temizliğinde önemli bir yere sahiptir. Eskiyen halıları eski haline getiren sirke, halıdaki lekeleri de çıkarmaktadır. Bu işlemlerden yararlanmak için yarım fincan sirkeye iki çorba kaşığı kadar tuzu eriterek bırakabilirsiniz. Daha sonra lekeli yeri ovalayarak kuruduktan sonra elektrik süpürgesiyle süpürmeniz yeterli olacaktır.

Sirkenin ev eşyaları üzerindeki diğer katkıları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

 • Mobilyalardaki su lekelerini çıkarır.
 • Mum lekelerini yok eder.
 • Mikrodalga fırınları buharla temizler.
 • Kesme tahtalarını mikroplardan arındırır.
 • Cam, kristal ve porselen eşyaları temizler.
 • Kızartma sonrasında temizlik yapar.
 • Su ısıtıcısını temizler.
 • Bilgisayar ve çevre birimlerini temizler.

Görüldüğü üzere sirke kullanımının temizlik konusunda pek çok uygulamayı beraberinde getirdiği bilinir. Ancak asıl önemli olan soru, sirkeyle rutubet temizlenir mi şeklindedir. Yazımızın devamından bu konuyla ilgili ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Sirke Küf Lekesini Yok Eder mi?

Öncelikle sirke, küf lekesini yok eder gibi gözüksede çok kısa süre sonra küf oluşumu tekrar başlar. Sirkeye herhangi bir ilave yapmadan ve havalandırma uygulamadan güvenle kullanabilirsiniz. Dilediğiniz yüzeyde tercih edebileceğiniz sirkeyi mobilyalarda, fayanslarda, plastik perdeler ve boyalı yüzeylerde kullanabilirsiniz. Ayrıca hafif lekeler için sirkeyle eşit miktardaki suyu karıştırarak uygulamanız yeterli olacaktır.

Sirke kullanımı paslanmaz çeliği ve kromu temizleyebilmektedir. Ayrıca mobilyalardaki rutubeti de kısa sürede yok etmektedir. Yumuşak bir bez yardımıyla seyreltilmiş sirkeyi sprey olarak sorunlu bölgeye uygulayarak başarılı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Günümüzdeki pek çok kişi bireysel uygulamalar ile rutubetin önüne geçmeye çalışmaktadır. Elbette sirke bu konudaki en güzel uygulamalardan biridir. Ancak sonuçları kalıcı olmayan bu yöntem yerine firmamızla iletişime geçmenizi öneriyoruz. O halde sirkeyle rutubet temizlenir mi sorusuna verilecek yanıt, temizlenir gibi görünür ancak çok kısa sürede tekrar oluşacaktır. Uzun yıllar nem, rutubet ve küften dolayı mağdur olmamak ve sağlığınızı koruyabilmek için firmamızdan hizmet almanız yeterli olacaktır.

Rutubet Çözüm Uygulamaları Hakkında Bilgiler
Rutubet Sorununuzmu var?

Rutubet sorunu yaşanan her yüzeyi profesyonel kadromuz, Türkiyede 10 yıl garantili tek uygulama ile Rutubet, Nem ve Küf sorununuz hemen çözelim , İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Tırakya ve tüm Ege bölgesine hizmet vermekteyiz. Rutubet Çözüm Uygulamarı hizmetlerimizden faydalanmak için bizimle iletişime geçmeniz yeter

© Telif hakkı 2019 Nemeson Gizlilik Politikası Tasarım TUF Host